Yurtdışı Boşanma İşlemleri Nedir? Yurtdışı Boşanma Avukatı

Yurtdışı Boşanma İşlemleri Nedir Nasıl Yapılır? – Yurtdışı Boşanma Avukatı

Yurtdışı boşanma avukatı olarak yurtdışı boşanma işlemlerini Türkiye’de tanınması ve tenfizi konusunda çalışmalar yürütmekteyiz.

Yurtdışı Boşanma İşlemleri Nedir?

Yurtdışı boşanma işlemleri yabancı ülkelerde verilen kararların Türkiye’de tanınmasıdır. 

Yurtdışında boşanan kişilerin boşanma, nafaka, velayet, soyisim, miras ve pek çok konuda ortaya çıkabilecek sorunlara karşı yurtdışı boşanma işlemlerini Türkiye’ya tanıtmaları gerekmektedir.

Yurtdışı boşanma avukatı olarak öncelikle dış temsilciliklere eşlerin birlikte başvurmasını önermekteyiz. Ancak bunun mümkün olmadığı hallerde Türkiye’de dava açılması gerekmektedir.

Yurtdışında alınan bir boşanma kararının Türkiye’de tanınması ve tenfizi olabileceği gibi yurtdışında davanın açılmadan Türkiye’de direk boşanma davasının açılması şeklinde de olabilmektedir.

Tanıma ve Tenfiz Davaları Nedir?

Tanıma; yurt dışında alınan bir mahkeme kararının Türkiye’de tanınması demektir. 

Tenfiz ise yurtdışında alınan bir mahkeme kararının Türkiye’de icra edilebilmesi anlamındadır.

Tanıma ve tenfiz davaları yurtdışı boşanma avukatlarımızca özenli ve süratli bri çalışma ile tamamlanmaktadır.

Yurtdışından boşanma işlemleri nasıl yapılır?

Uzman yurtdışı boşanma avukatlarımız aracılığı ile Türkiye’ye gelmeden boşanma davası açabilirsiniz. Türkiye’ye gelmeden: yurtdışından aldığınız boşanma kararını yurtdışı boşanma avukatlarımız aracılığı ile Türkiye’de tanıtabilirsiniz.

Türkiye boşanma avukatı aracılığı ile boşanma kararınızı tanıtarak pek çok konuda ortaya çıkabilecek ihtilafların önüne geçin. Tüm ülke genelinde yurtdışı boşanma işlemlerini sizin adına yürütmekteyiz.

Dış temsilcilikler, yurtdışı noterleri veya Türkiye ziyareti sırasında noterlerden çıkarılan resimli avukat vekaletnamesi ile süreci başlatabilirsiniz.

Apostil tasdik şerhine taraf ülkelerden olan Almanya, Amerika, Fransa, İsviçre, İngiltere, Avustralya, Hollanda, Rusya, İspanya… ve pek çok ülke bakımından yurtdışında alınan kararların apostil şerhi alınması gerekmektedir. Tüm evrakların tercümesi gerekmektedir. Yurtdışında bu imkanı bulamamış müvekkillerimiz bakımından eksiklikler ofisimizce tamamlanmaktadır.

Uzman yurtdışı boşanma avukatlarımıza ulaşmak için iletişim kanallarımız aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

iletişim sayfamız için tıklayınız

Cevap Yazın

error: Content is protected !!