E2 Yatırımcı Vizesi ile Amerika’da Yaşama ve Çalışabilme İmkanı – Amerika Göçmenlik Avukatı

Amerika göçmenlik avukatı olarak E-2 yatırımcı vizesinin şartları hakkında bilgilendirme amacı ile bu yazı hazırlanmıştır.

E2 vizesi nedir? E-2 vizesinden nasıl faydalanır?

Amerika’da küçük ve orta büyüklükteki yatırımcı vizesi olarak kullanılan en yaygın vize tipidir.

E-2 vizesi, Amerika’nın bazı anlaşmalı olduğu ülkelerin vatandaşlarına yatırım imkanı sunan, Amerika’da yaşama imkanı veren bir vize türüdür.

Siz de Amerika’da ticaret yapıp yaşamayı, eşinizin çalışma izni kazanmasını ve çocuklarınızın Amerikan okullarında eğitim görmesini isterseniz bu vizeye başvurabilirsiniz.

Bu vize konsolosluklarda genelde beş seneliğine verilmektedir. Amerika’da yatırımınız, yani işiniz devam ettiği müddetçe uzatılabilir bir vize tipidir. Devam eden süreçte yeşil kart (green card) alarak devamlı kalma hakkı kazanmakta basamak olarak kullanılabilmektedir.

Halihazırda çalışan bir işletmeyi devralarak da bu vizeden faydalanabilirsiniz.

E-2 Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir? Amerika Göçmenlik Avukatı

 1. Anlaşma ülkesi vatandaşı olmak (Türkiye’nin Amerika ile ticaret anlaşması bulunmaktadır.)
 2. Amerika’ya yatırım yapma maksadı ile geliyor olmak, ve yatırım bitince kendi ülkesine dönme niyeti taşımak gerekmektedir.
 3. Amerika’da kuracağınız işin türüne göre önemli miktarda yatırım yapmaktır. Bu miktar sektörden sektöre göre çok değişmektedir. Ancak pratikte 100.000 dolar civarı onay almak için yeterli olmaktadır.
 4. Bu paranın aktif ve çalışan bir işletmeye yatırılmış olması ve riske atılmış olması gerekmektedir.
 5. Bir iş planının olması. Bu plan gelecekteki büyüme planlarını ve Amerika’da işçi çalıştırma hedeflerini göstermelidir.
 6. Yatırım yapacak kişinin CV’si bu işletmeyi yürütmeye ehil olduğunu göstermelidir.

E2 vizesinin eş ve çocuklar etkisi nedir? Amerika Türk Avukat

E2 vize başvuru sahibinin eşi ve 21 yaşın altında ve evli olmayan çocukları vize sahibinin bakmakla yükümlü olduğu kişidir. Bunun sonucu olarak bağımlı olarak başvuruya eklenebilmektedir.

Eşler, ABD’de çalışmak için çalışma izni alabilecektir. Vize sahibinin çocukları ABD’de okumak için okula kayıt olabilecektir.

E-2 Vizesinde Amerika Göçmenlik Avukatının Rolü

Gözel Hukuk Bürosu; Amerika şubesi Türk avukatları ile Amerika’da yatırımcılara her türlü hukuki desteği vermektedir.

Vize başvuruları öncesinde öncelikle şartların uygunluğu konusunda danışmanlık almanızı önermekteyiz. Amerika göçmenlik avukatından alacağınız bu danışmanlık ile öncelikle bu vize şartlarına uyumlu olup olmadığınız değerlendirilmektedir. Bu sayede yapılacak yatırımınızın (riske ettiğiniz veya edeceğiniz) vize almaya uygun olup olmadığını tespiti ile harcanacak zaman ve paranın doğru vize türüne harcandığından emin olunmaktadır.

E-2 vize türüne uygunluğunuzun tespiti halinde yapılan sözleşme ile vize başvuru çalışmaları başlatılır. Aynı zamanda yatırım daha önceden yapılmadıysa şirket kurulumu, şirketin devri ve kaynağı belli paranın transferi gibi işlemler bir taraftan yapılmaya başlanmaktadır.

E-2 Yatırımcı Vizesi çok yönlü bir vize tipi olması nedeni ile kompleks bir başvuru tipidir. Dikkatli ve özenli bir çalışma gerektirmektedir. Bu nedenle başvurularımız Amerika ofisinde lisanslı amerika göçmenlik avukatınca hazırlanarak eksiksiz bir başvuru ile yapılmaktadır.

E-2 vizesi ile Amerika’ya yatırım yaparak kariyerinizi sürdürmek için ofisimizle iletişime geçerek amerika göçmenlik avukatımızdan danışmanlık ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz. Online E-2 vize danışmanlık randevusu oluşturmak için alt kısımdaki link üzerinden randevunuzu alabilirsiniz.

Amerika göçmenlik avukatından randevu almak için tıklayınız.

7 Responses
 1. Nesrin Eser

  Merhaba,
  E2 yatırımcı vizesi sahibiyim. Elim sonu itibari ile beş yıllık vizem bitiyor. Vize uzatma için USa dan tekrar başvuru yapacağım. Prosedürler ile ilgili yol haritasına ihtiyacım var. Konu hakkında bilgilendirebilirseniz çok memnun olacağım. İlginiz için teşekkürler.
  İyi çalışmalar.

 2. Cihan

  Merhabalar kolay gelsin E2 vizesine sahib anne veya baba 21 yaş üstündeki çocuklarının amerikadaki işletmede çalıştırabiliyormu ne yapması gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

  1. Gözel Hukuk & Danışmanlık

   Merhaba, E-2 vizesi için bilgi almak için online danışmanlık randevusu oluşturabilirsiniz.

 3. KEMAL

  Buradan hiç bir soruya cevap vermeyecek iseniz, neden bu alanı eklediniz ? Gördüğüm şu soruları doğrudan randevuya yönlendiriyorsunuz, bu da şu anlama geliyor ki, ücretsiz tek kelime bilgi vermiyoruz… Bu hiç etik değil. Ücretli verilecek bilgi var, ücretsiz verilecek bilgi var..

  1. Gözel Hukuk & Danışmanlık

   Merhaba Kemal bey internet sitemiz üzerinden mümkün olduğu ölçüde bilgilendirici bilgi paylaşımı yapılmaya çalışılmaktadır. İnternet sitemizden genel mahiyette yapılan bilgilendirici yayınlara gelen yine genel mahiyette ki sorular imkan olduğu ölçüde avukatlık meslek etiği kuralları çerçevesinde cevaplandırılmaktadır. Ancak yasal danışmanlık 1136 sayılı Avukatlık Kanununda hüküm altına alındığı üzere ancak ücretli olarak verilebilmektedir.

   İnternet sitemizde ki bilgiler dışında kullanabileceğiniz kaynaklar:
   Tüm kanunlar için https://www.mevzuat.gov.tr/
   Yargıtay İçtihatları için https://karararama.yargitay.gov.tr/
   Anayasa Mahkemesi Kararları için https://www.anayasa.gov.tr/tr/kararlar-bilgi-bankasi/
   kullanabilirsiniz.

   Hukuki problemleriniz hakkında kapsamlı bilgi için bir avukata danışmanızı önemsiyoruz.
   Sözlü danışmanlık ücreti ödeyemeyecek durumda olan kişiler İzmir Barosu Adli Yardım ofisine başvurarak Baro tarafından görevlendirilmiş avukattan ücretsiz hukuki danışmanlık alabileceğini hatırlatmak isteriz.

Cevap Yazın

error: Content is protected !!