Amerika Vizeleri – Amerika Türk Avukat

Amerika’ ya Nasıl Gidilir? Amerika Türk Avukat

Amerika Türk Avukat ve Amerika Göçmenlik Avukatı olarak en çok tercih edilen ABD’de göçmen Olmayan vize çeşitlerini kısaca derlemek istedik. Hangi vize tipinin sizin için uygun olduğunu ve Amerika’ya nasıl gidebileceğinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Göçmen Olmayan Abd Vizeleri

Amerika Turist Vizeleri B-1 ve B-2 – Amerika Avukat

B-1 ve B-2 vizeleri kısa süreli turistik veya iş seyahati için verilmektedir. Bu vizeler en fazla 10 yıl süre ile verilmektedir.
Ülkeye giriş yaptıktan sonra en fazla 6 ay olarak yasal kalma süresi vermektedir. Gereklilikler dahilinde bu süre uzatılabileceği gibi ülkeye giriş sırasında daha kısa bir süre belirlenebilir.
Bu vize tiplerinde çalışma iznine hak kazanamazsınız. B-1 ve B-2 vizesi ile giriş yapanlar pazar araştırması, şirket kurma, işe eleman alma, yer kiralama, Türk şirketi için müşteri ziyareti yapabilir. Ama ABD şirketi için çalışamaz.

Amerika Yatırımcı ve Tüccar Vizeleri E-1 ve E-2 – Amerika Türk Avukat

Yatırımcılar ve tacirlerin sıklıkla kullandığı vize tiplerindendir. Amerika ve Türkiye arasında yapılan ticari anlaşma gereği 1990 yılında E-2 1993 yılında ise E-1 vizesi yürürlüğe girmiştir.

E-1 vize tipinde Türkiye ve ABD arasında hali hazırda yapılan ticaret yapan kişiler için getirilmiştir. Burada ticaret hacminin yarısından fazlasının ABD ile olması aranmaktadır.

E-2 Vize tipinde ise Abd’de bir iş alanında o alanda iş yapmaya yeterli miktarda yatırım yapılmasının gerekli olduğu vize tipidir.

Bu vize tipinde yapılacak başvurular hem konsolosluk üzerinden hem de Amerika içinden yapılabilmektedir.

E-2 Vize tipinde yatırım yapılan para riske edilmiş olması gereklidir. Yalnızca business plan hazırlanmış olması yeterli olmamaktadır. E-2 vizesinin en önemli maddelerinden biri ise sermayenin yasal kaynağının gösterilebilir olmasıdır.

E-2 vize tipinin alanında deneyimli Amerika Göçmenlik Avukatından destek alınarak başvuru yapılması hem yapılan yatırımın riske edilmemesi hem de başvurucunun gelecek planlarının aksamaması bakımından önemlidir.

Bu vize tipi son yıllarda Türk yatırımcıları bakımından en sık başvurulan yatırımcı vize tipi haline gelmiştir. Amerika Türk Avukatından hemen destek almak için iletişim kanallarımızı kullanarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Amerika Profesyonel İşçi Vizesi H-1B – Amerika Göçmenlik Avukatı

Profesyonel işçi vizesi; üniversite derecesi gerekli olan bu vize kotaya tabidir. USCIS onayı gerekiyor.

1 Nisanda başlayan başvurular 5 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Üçer yıldan toplamda 6 yıl olarak geçerli olabilmektedir.

Yaklaşık olarak Amerika yılda 85.000 kişiye H1B Geçici çalışma vizesi vermektedir. Bu sayının 20.000’i Amerika’da bir yüksek lisans programı bitirmiş olan başvuru sahiplerine ayrılmaktadır.

H1B Geçici çalışma vizesi sahibinin eşi ve 21 yaşından küçük evlenmemiş çocukları H4 vizesine başvurabilir.

Amerika Öğrenci Vizesi F-1 – Amerika Avukat

Doktora, Master, Üniversite, Kolej, Lise, Özel Okul, Konservatuvar, Ruhban Okulu ve dil eğitimi almak için Amerika’da bulunacaksanız başvurmanız gerekli olan vize tipidir. İstisnai eğitimler için M-1 vizesini de tercih etmek mümkündür. F-1 vize sahibinin ailesi için F-2 öğrenci ailesi vizesi başvuru imkanının olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Amerika Öğrenci Değişim Vizesi J-1

Değişim Programı (J-1) vizeleri, Birleşik Devletler’deki değişim programlarına katılımları onaylanan kişilere yönelik göçmen olmayan vizelerdir.

J2 Amerika Vizesi

J1 Öğrenci ve değişim vizesi sahiplerinin eşi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler (21 yaş altı evli olmayan çocuk) için uygun olan vize tipidir.

Amerika göçmen olmayan vize başvuruları titizlikle çalışılması gereken başvurulardır. Başvuru tipinin doğru tespiti, başvurunun gereklerinin doğru hazırlanması ve sürecin doğru yürütülmesi açısından başvuruların alanında uzman amerika göçmenlik avukatı aracılığı ile yapılması önem arz etmektedir. Amerikalı Türkçe konuşan türk göçmenlik avukatından destek almak için Amerika ofisimizden danışmanlık randevusu oluşturabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve iletişim bilgisi için:

www.gozellaw.com

Cevap Yazın

error: Content is protected !!